Najnowsze wiadomości

Kampania Zdrowy Mózg

Seniorzy, Ogólnopolska Kampania ZDROWY MÓZG także w Szczecinie! Szczecin jest kolejnym miastem Polski, do którego zawita Kampania ZDROWY MÓZG, prowadzona w tym roku przez DOZ…

Program na czerwiec

Przypominamy, że program na czerwiec nie ukaże się na koniec miesiąca jak zwykle, tylko w poniedziałek 3 czerwca.

Krzesełko dla Seniora

Projekt pn.: „Krzesełko dla Seniora”, to pilotażowy projekt Gminy Miasto Szczecin, który jest inicjatywą skierowaną do seniorek i seniorów Szczecina, szczególnie tych potrzebujących chwili wytchnienia.

Dzień Bezpiecznego Internetu

To już dziś! Dzień Bezpiecznego Internetu – 6.02.2024. Jest to dzień, w którym warto przypomnieć grupie Seniorów, która na ataki przestępcze w sieci narażona jest…

Misja Centrum Seniora

Centrum Seniora w Szczecinie to miejsce, którego celem jest wychodzenie naprzeciw zróżnicowanym potrzebom osób starszych oraz ich rodzin, stwarzając przy tym warunki szeroko pojmowanego rozwoju seniorów, wsparcia społecznego oraz przygotowania do życia na emeryturze.

Dla
seniora

Centrum Seniora świadczy kompleksowe wsparcie dla mieszkańców Szczecina powyżej 60 roku życia w zakresie informacji, realizacji działań, aktywizacji, rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą dla seniorów proponowaną przez organizacje senioralne w naszym mieście.

Dla
opiekunów

Centrum Seniora jest punktem informacji oraz wsparcia dla rodzin oraz opiekunów osób starszych. Świadczy bezpłatną oraz kompleksową pomoc edukacyjno-informacyjną i psychologiczną dla osób opiekujących się starszymi bliskimi. W Centrum Seniora dyżurują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie psychologii oraz prawa.

Dla organizacji
i instytucji

Centrum Seniora jest miejscem wspierającym senioralne organizacje pozarządowe. Powstało z myślą by zrzeszać je i sieciować. Zajmuje się także edukacją w placówkach oświatowych z wykorzystaniem symulatora starości.

Warte uwagi

W Szczecinie znajduje się wiele miejsc i instytucji wspierających osoby w wieku senioralnym. Warto wiedzieć gdzie i jaką pomoc szczeciński senior może uzyskać.

Znajdź nas!

Biuro

ul, Bolesława Śmiałego 16/u2, 70-351 Szczecin

E-mail

centrum@seniorszczecin.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 8.00 – 16.00
Wtorek: 8.00 – 16.00
Środa: 8.00 – 16.00
Czwartek: 8.00 – 16.00
Piątek: 8.00 – 16.00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Logotyp Inkubatora Sektorów Kreatywnych w Szczecinie
Logotyp firmy CITONET Szczecin
Logotyp bezpłatnej szkoły COSINUS
Logotyp Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Logotyp Akademii Seniora w Szczecinie
Logotyp Inkubatora Sektorów Kreatywnych w Szczecinie