Psychologiczne podcasty- propozycja NFZ

Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi? O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowie Dorota Minta, psycholog i psychoterapeuta, w cyklu internetowych podcastów.
Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty?

W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego, dlatego NFZ przygotował serię internetowych podcastów.

– Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Plan emisji podcastów:
31 marca: Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
1 kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
2 kwietnia: 3 Kontrola – jak jej nie stracić?
3 kwietnia: Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
4 kwietnia: Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
5 kwietnia: Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
6 kwietnia: Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
7 kwietnia: Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
8 kwietnia: Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?
9 kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Pierwszy z serii 10 bezpłatnych podcastów będzie można zobaczyć już 31 marca. Wszystkie opublikujemy na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Źrófło: NFZ