„Aktywni Cyfrowo”

     Wydarzenia ostatnich lat a szczególnie doświadczenia z pandemią, uświadomiły nam jak wielkiego postępu technologicznego jesteśmy obecnie świadkami. Nowoczesne technologie towarzyszą nam na każdym kroku i wspomagają podczas większości codziennych czynności. Wymaga to od nas stałego doskonalenia się w tym zakresie. Brak wiedzy oraz chęci do samorozwoju na tym polu, może skutkować utrudnieniem lub pogorszeniem wielu aspektów naszego życia. Brakiem dostępu do rzetelnej informacji lub rozrywki, utrudnionym kontaktem z bliskimi a nawet problemem z załatwieniem prostych urzędowych spraw.

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie wychodzi naprzeciw zmianom oraz potrzebom i planuje zorganizować cykl bezpłatnych zajęć dla osób w wieku 60+ rozwijających umiejętności cyfrowe „Aktywni Cyfrowo”.

„Aktywni Cyfrowo” to zajęcia dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy z zakresu wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii. Zdobyta wiedza pozwoli uczestnikom na wykorzystanie komputera oraz Internetu do rozwoju zawodowego oraz zainteresowań, nauki i rozrywki, a także do utrzymywania kontaktu z rodziną oraz znajomymi.

Istotnym celem zajęć jest również przełamywanie obaw związanych z obsługą komputera, dlatego całość prowadzona będzie bez zbędnego pośpiechu, w niewielkiej (maksymalnie 8 osobowej) grupie, miłej atmosferze oraz pod okiem doświadczonego doradcy zawodowego.

Zajęcia zaplanowano w dwóch terminach:

  1. 25-26 października 2022 r. w godzinach 9:00-13:00
  2. 08-09 listopada 2022. w godzinach 9:00-13:00

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie (sala Centrum Kariery na parterze) ul. A. Mickiewicza 41 w Szczecinie. Zapewniamy uczestnikom sprzęt komputerowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. W celu zapisu na warsztat, prosimy o kontakt z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie, e-mail: cipkz-szczecin@wup.pl, nr tel. 91 42 56 126 lub 690 129 096.