Szczepienia przeciwko COVID

15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów.  W pierwszej kolejności szczepieniami zostaną objęte osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia  uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70. roku życia.

Jak umówić się na szczepienie?

Będą trzy kanały, którymi będzie można się umówić na konkretny termin szczepienia: przez internet (Internetowo Konto Pacjenta), telefonicznie dzwoniąc pod numer 989 lub we własnej przychodni.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Dowóz na szczepienie

Do wtorku (12.01) wojewodowie będą wydawać decyzje administracyjne dotyczące organizacji systemu dowozu seniorów do punktów szczepień. Za dowóz będą odpowiedzialne jednostki samorządu terytorialnego. Więcej informacji wkrótce.