„Nadbagaż” premiera szczecińska |11.12.2019 r. godz. 19:00 |

Drodzy Państwo,

Impresariat Artystyczny Kultura ze Smakiem przy współpracy z aktorami gorzowskiego Teatru im. J.Osterwy serdecznie zaprasza na szczecińską premierę monodramu NADBAGAŻ, to zaledwie wstęp do przejmującej, fantastycznie ujętej warsztatowo kreacji Karoliny Miłkowskiej- Prorok

w oparciu o tekst monodramu autorstwa Iwony Kusiak w reżyserii Rafała Matusza – znanego w Szczecinie reżysera współpracującego z naszą Operą, scenografii Natalii Kołodziej.

Każdy z nas dźwiga codziennie jakiś „nadbagaż”… – doświadczeń, przeżyć, wspomnień i planów. Co kryje w sobie walizka bohaterki monodramu, która po trzydziestu latach emigracji wraca do Polski? Okazuje się, że jest tak pojemna, jak serce, przechowujące najpiękniejsze skarby beztroskiego dzieciństwa. Bohaterka wyciąga z walizki różne rekwizyty, z których zbudowana jest jej przeszłość, i krok po kroku odkrywa przed widzami swoją historię, złożoną z tęsknoty za bliskimi i niezgody na porzucenie starego, bezpiecznego świata. Konfrontacja wspomnień z rzeczywistością oraz próba znalezienia swojego miejsca na świecie – czy po trzydziestu latach można jeszcze odnaleźć dom, w którym zostało nasze dzieciństwo? Co było przed 89’ większym tchórzostwem albo większą odwagą – zostać w Polsce czy uciec za granicę? A wszystko to przefiltrowane przez wspomnienia dziewczynki, która jako dorosła kobieta, po trzydziestu latach wybiera się w podróż do Polski, czyli w głąb samej siebie.

„NADBAGAŻ”
PREMIERA SZCZECIŃSKA
11 grudnia 2019
godzina 19:00
CKE STARA RZEŹNIA
bilety: 25 pln
do nabycia w kasie/ZAMEK, na portalu bilety.fm , oraz w Kubryku Literackim CKE Stara Rzeźnia