„Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki”. Wspierajmy zwierzaki!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Centrum Seniora przystąpiło do szlachetnej akcji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie „Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki”. Wspólnymi siłami możemy wesprzeć braci mniejszych . Jest to niezwykle proste. Wystarczy przynosić do naszej siedziby makulaturę, bądź zawieźć ją bezpośrednio do Remondis Sp. z o.o. – ul. Janiny Smoleńskiej (pon- pt 8:00-18:00) podając nasz numer konkursowy 145 

Dnia 1 października 2019 r. oficjalnie wystartowała kolejna edycja konkursu „Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki” 2019/2020. Ta akcja to niezwykła przemiana niepotrzebnych starych papierów na bardzo potrzebne leki dla bezdomnych zwierząt przebywających pod opieką TOZ Oddział w Szczecinie oraz tych, które trafiają do  przychodni dla zwierząt każdego dnia.

W każdej edycji konkursu, jego uczestnicy zbierają po 50-150 ton makulatury. To masa papieru, która po zamianie na pieniądze pozwala na finansowanie kilkumiesięcznego zakupu leków, które TOZ wykorzystuje podczas nieodpłatnego leczenia zwierząt objętych działaniami interwencyjnymi. Dzięki temu można leczyć zwierzęta przebywające w skrajnym ubóstwie na działkach, operować bezdomne psy i koty, za które nikt nie chce lub nie może zapłacić, poszukiwać im nowych domów, można po prostu pomagać.

Konkurs trwa od 01.10.2019 r. do 31.05.2020 r.