zzzHOME NIE EDYTOWAĆ!!!!

Najnowsze wiadomości

Ogłoszenia otwartych konkursów ofert

Informujmy, że zostały ogłoszone otwarte konkursy ofert na prowadzenie Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Młodzieży Polskiej 28

Świąteczne paczki dla seniorów

Szanowni Seniorzy! W związku z realizacją projektu w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów na rok2023” mamy dla Państwa do rozdania 200 paczek świątecznych!

Plakat promujący zbiórkę artykułów szkolnych

Zbiórka artykułów szkolnych

Ahoj Szczecinianie! Wszystkie ręce na pokład! Wspólnie z Wolontariuszami Seniorami organizujemy zbiórkę w Centrum Seniora! Przybywajcie i nasz koszyk wypełniajcie! Wspieramy szczecińską młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii…

Misja Centrum Seniora

Centrum Seniora w Szczecinie to miejsce, którego celem jest wychodzenie naprzeciw zróżnicowanym potrzebom osób starszych oraz ich rodzin, stwarzając przy tym warunki szeroko pojmowanego rozwoju seniorów, wsparcia społecznego oraz przygotowania do życia na emeryturze.

Dla
seniora

Centrum Seniora świadczy kompleksowe wsparcie dla mieszkańców Szczecina powyżej 60 roku życia w zakresie informacji, realizacji działań, aktywizacji, rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą dla seniorów proponowaną przez organizacje senioralne w naszym mieście.

Dla
opiekunów

Centrum Seniora jest punktem informacji oraz wsparcia dla rodzin oraz opiekunów osób starszych. Świadczy bezpłatną oraz kompleksową pomoc edukacyjno-informacyjną i psychologiczną dla osób opiekujących się starszymi bliskimi. W Centrum Seniora dyżurują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie psychologii oraz prawa.

Dla organizacji
i instytucji

Centrum Seniora jest miejscem wspierającym senioralne organizacje pozarządowe. Powstało z myślą by zrzeszać je i sieciować. Zajmuje się także edukacją w placówkach oświatowych z wykorzystaniem symulatora starości.

Warte uwagi

W Szczecinie znajduje się wiele miejsc i instytucji wspierających osoby w wieku senioralnym. Warto wiedzieć gdzie i jaką pomoc szczeciński senior może uzyskać.

Miejska Rada Seniorów

Szczecińska Karta Seniora

Senioralna Mapa Szczecina

Zespół

Od lat, nieprzerwanie, z wielką satysfakcją i zaangażowaniem, realizujemy działania na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego skierowane do osób starszych, ich rodzin jak również do pozarządowych organizacji senioralnych. Zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w zakresie polityki senioralnej Szczecina, animatorzy, terapeuci oraz psychologowie. Współpracujemy z zewnętrznymi specjalistami w wielu dziedzinach oraz wolontariuszami.

Marcelina Błaszczyk

Magdalena Czajkowska

Ewa Drewniok

Katarzyna Jurewicz

Zdjęcie Katarzyny Libiszewskiej

Katarzyna Libiszewska

Znajdź nas!

Biuro

ul, Bolesława Śmiałego 16/u2, 70-351 Szczecin

E-mail

centrum@seniorszczecin.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 8.00 – 16.00
Wtorek: 8.00 – 16.00
Środa: 8.00 – 16.00
Czwartek: 8.00 – 16.00
Piątek: 8.00 – 16.00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Logotyp Inkubatora Sektorów Kreatywnych w Szczecinie
Logotyp firmy CITONET Szczecin
Logotyp bezpłatnej szkoły COSINUS
Logotyp Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Logotyp Akademii Seniora w Szczecinie
Logotyp Inkubatora Sektorów Kreatywnych w Szczecinie