Zapisy na szczepienia na grypę dla seniorów w WOMP

https://wiadomosci.szczecin.eu/artykul/mieszkancy/zapisy-na-szczepienia-na-grype-dla-seniorow-w-womp

21 września ruszają zapisy do programu bezpłatnych szczepień na grypę w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Szczecinie dla osób powyżej 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie. W ramach programu finansowanego przez Miasto Szczecin zostanie zaszczepionych 5650 osób.

Program „Grypa +65” kierowany jest do osób po 65 roku życia (urodzonych do końca 1955 roku) i jednocześnie zameldowanych w Szczecinie. Program jest finansowany przez Gminę Miasto Szczecin w ramach „Programu polityki zdrowotnej pn. Zapobieganie grypie i jej powikłaniom dla osób po 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie”.

Szczepienia będą wykonywane w dwóch przychodniach Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wyłącznie osobom wcześniej umówionym:

– w Przychodni nr 1 przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie;

– w Przychodni nr 2 przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie.

Zgłoszenia

Do programu można się zgłosić na dwa sposoby:

1. Wrzucając do skrzynki wypełnione oświadczenie, które dostępne jest do wydrukowania na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie (www.womp.szczecin.pl). Skrzynki umieszczone są przy wejściu do dwóch szczecińskich przychodni WOMP: przy ul. Bolesława Śmiałego 33, przy ul. Kopernika 18 oraz przy ul. 3 maja 25-27.

2. Wypełniając i wysyłając oświadczenie w wersji elektronicznej, dostępne na stronie www.womp.szczecin.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania limitu 5650 osób. Pacjenci o kwalifikacji do programu będą powiadamiani telefonicznie. Otrzymają wówczas informację o miejscu, dacie i godzinie wizyty.

UWAGA: Szczepienia będą wykonywane wyłącznie osobom wcześniej umówionym na konkretną godzinę. Ze względu na rygory epidemiczne nie ma możliwości zaszczepienia się bez wcześniejszego umówienia.

Szczepienia

Przewidywany termin programu szczepień „Grypa +65”: od 5 października do 30 listopada 2020 roku lub do wyczerpania limitu szczepionek. Codziennie w dwóch placówkach WOMP w godz. 8.00 – 18.00 przyjętych zostanie ponad 100 pacjentów.

Osoby zgłaszające się do do przychodni w ramach Programu korzystać będą z niezależnego wejścia, zgodnie z obowiązującymi w WOMP procedurami bezpieczeństwa. Każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę oraz wypełni ankietę epidemiologiczną. Następnie lekarz, w przypadku braku przeciwwskazań do iniekcji, skieruje na szczepienie do gabinetu zabiegowego.

Przypominamy, że warunkiem zaszczepienia jest brak objawów infekcji i gorączki.

Zgłoszenie i spełnienie wymagań w „Programie zdrowotnym Zapobieganie grypie i jej powikłaniom dla osób po 65 roku życia zameldowanych w Szczecinie” nie gwarantuje przyjęcia do Programu. Przyczyną odrzucenia zgłoszenia może być brak wystarczającej liczby szczepionek lub nieprawidłowe dane umieszczone w formularzu.