Europejski Kongres Kobiet. Relacje (z) Pogranicza- 28.09.2019 r.

Zapraszamy do udziału w „Europejskim Kongresie Kobiet. Relacje (z) Pogranicza”!

To spotkanie z liderkami społecznymi, aktywistkami, kobietami polityki, nauki i biznesu – osobami działających na rzecz zmian społecznych i równouprawnienia kobiet.

 

Poniżej tematyka paneli i dyskusji:

„Polki i Europejki – polityczna i publiczna obecność” – debata plenarna, podczas której zastanowimy się jaką rolę odgrywają w życiu publicznym i politycznym kobiety.

„Europejska Polityka Miast Równych Szans” – porozmawiamy o tym, jak z zagadnieniami antydyskryminacyjnymi i integracyjnymi radzą sobie polskie i niemieckie samorządy.

„Międzynarodowy Aktywizm Kobiet” – panel wypełnią dyskusje z badaczki ruchów kobiecych

„Europa Rodzin” –  panel – Czy Europa może prowadzić wspólną politykę prorodzinną?

„Nowe Polki-Europejki”–  jak się przygotować do „migracji przyszłości”? Zmierzą się z tym tematem badaczki migracji i integracji oraz kobiety, które z różnych przyczyn wybrały Polskę oraz Polki działające w Europie.

Autorskie duety –  spotkamy autorki najnowszych publikacji – literatki, badaczki i dziennikarki piszące do polskich i niemieckich mediów. O autograf poprosić będzie można m.in. Martę Abramowicz autorkę reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży”, autorkę „Bezdzietnika” Edytę Brodę, publicystkę Agatę Diduszko-Zyglewską, Ingę Iwasiów, Klementynę Suchanow – biografkę Gombrowicza, Ewę Wanat – autorkę reportaży „Deutsche Nasz”.

Centrum Młodych –  z autorkami blogów modowych i projektantkami porozmawiamy o „Modzie na Feminizm”. Spotkamy się też z aktywistami ruchów ekologicznych, aktywistami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, Greenpeace i Pogoń Plastik.

Debaty plenarne tłumaczone będą na język niemiecki. Zostaną też przetłumaczone na język migowy i udostępnione w mediach społecznościowych.

 

Więcej informacji na stronie Kongresu.