Zachodniopomorskie Targi 60+ |12-13.10.2019 g.14:00-16:00|

Zapraszamy na święto zachodniopomorskich seniorów!

Zachodniopomorskie Targi 60+ to nie tylko stoiska z ofertami ponad 50 wystawców, ale także bezpłatne badania, ciekawe wykłady i warsztaty, strefa wnuczka. Zaprasza Pomorze Zachodnie!

Targi odbędą się w dniach 12 do 13 października 2019 roku w hali widowiskowo sportowej Netto Arena w Szczecinie ulica Szafera 3/5/7 w godzinach 10:00-16:00. Wstęp bezpłatny.

🔹 W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych domów opieki, firm medycznych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentuje również kilkanaście instytucji z województwa zachodniopomorskiego. Będą to m.in. domy kultury, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Kluby Seniora fundacje i stowarzyszenia oraz inne centra aktywności Seniorów.

🔹 Pojawią się stoiska z programami pomocowymi: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin, Miejskie Centrum Seniora, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Policja, Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Urząd Statystyczny oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

🔹 Zapraszamy seniorów wraz z całymi rodzinami. Powstanie specjalna strefa wnuczka z możliwością pozostawienia pociechy na czas wysłuchania wykładów.

🔹 Wykłady: „Przedawnienia długów”, „Jak przedłużyć żywotność mózgu”, „Opieka i pielęgnacja nad osobą zależną „, „Projekt dobre wsparcie”, „O higienie wzroku i słuchu wśród osób starszych”, „Rola rodziny”, Prezentacja sprzętu ułatwiającego życie z niepełnosprawnością, Zabiegi pielęgnacyjne (profilaktyka).

🔹 Warsztaty: „Elementy edukacji finansowej – dostosowane do osób starszych”, „Budowanie poprawnej komunikacji w rodzinie”, „Rola emocji w życiu człowieka”.

Na scenie odbędą się spotkania ze ekspertami: lekarzem, psychologiem, dietetykiem, prawnikiem, trenerami personalnymi z którymi następnie będzie się można spotkać w kawiarni targowej i uzyskać indywidualną poradę. Ponadto na zwiedzających czekają koncerty muzyczne chórów, zespołów muzycznych, pokazy tańca czy spektakle teatralne i kabaretowe.

Poznamy najnowsze technologie np. badanie EKG na odległość, wykorzystując do tego sprzęt telemedyczny. Młodzi zwiedzający będą mogli poczuć starszy wiek używając Symulatora Starości.
Występom i prelekcjom towarzyszyć będą wystawy, fotograficzna i malarska. Będzie też możliwość przetestowania sprzętu elektronicznego, rehabilitacyjnego i sportowego, a także złożenia ważnych wniosków, np. do wydania Karty Seniora. Warto więc pamiętać o zabraniu dokumentów osobistych. Na zewnątrz hali odbędą się otwarte treningi dedykowane osobom starszym/seniorów na specjalnym zestawie przyrządów do ćwiczeń prowadzonym przez trenera personalnego.

Polecamy!!