Wycieczka „Sekrety Brandenburgii” z Akademią Seniora |29.09.2019 | Cena: 115 zł|

Ostatnie miejsca na wycieczkę autokarową:

SEKRETY BRANDENBURGII
Prenzlau, Chorin, Niederfinow, Badfreienwalde

TERMIN: 29.09.2019 | CENA: 115 zł (+15 euro bilety wstępu)

ORGANIZATOR: Akademia Seniora

Zbiórka uczestników o godz. 9. Przejazd do Prenzlau, niewielkiego miasta szczycącego się dużą ilością gotyckich zabytków z epoki późnego średniowiecza. Podczas spaceru zobaczymy ufundowany w XII w. klasztor Dominikanów, średniowieczne kościoły pw Najświętszej Maryi Panny, Trójcy Świętej i św. Mikołaja czy fragmenty murów miejskich z zachowanymi wieżami. Następnie udamy się do miejscowości Chorin, gdzie na przełomie XIII i XIV w. wybudowano jeden z najbardziej okazałych klasztorów gotyckich w północnych Niemczech. Było to także miejsce pochówku margrabiów brandenburskich. Do dziś zachowała się duża część imponującego kompleksu, ukazująca bogactwo form architektonicznych użytych w tym miejscu. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin dawnego opactwa, w trakcie którego poznamy historię i znaczenie klasztoru, sposób życia mnichów oraz ciekawostki związane z architekturą założenia.

W dalszej części dnia rejs po statkiem, na którego pokładzie pokonamy podnośnię statków w Niederfinow. Jest to niezwykły zabytek techniki z 1934 r. Dzięki zastosowaniu na ponad 50 – metrowej stalowej konstrukcji odpowiedniego systemu obciążeń, statki pokonują w specjalnej „windzie” 36 – metrową różnicę wysokości między górnym a dolnym odcinkiem kanału Odra – Hawela. Ze szczytu podnośni będziemy mogli obserwować piękny krajobraz ciągnących się po horyzont lasów i pól uprawnych.

Po zakończeniu rejsu przejedziemy jeszcze do Bad Freienwalde – najdalej na północ wysuniętego ośrodka skoków narciarskich w Niemczech. Znajduje się tu kompleks czterech skoczni, z których największa ma rozmiar 70 m. Po zapoznaniu z obiektami sportowymi, wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki ok. godz. 19.

CENA OBEJMUJE: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW CENA NIE OBEJMUJE: Rejsu i biletów wstępu (ok. 15 euro)

Zapisy i informacje:
tel. 91 484 19 60
kom. 508 199 196

Aktywni 50+ Szczecin
ul. Dąbrowskiego 38-40,
I piętro, pok. 103.