Salon Artystyczny Seniorów działający w DK „13 Muz” zaprasza na spektakl „Wałęsa moja miłość”

„Wałęsa moja miłość” to spektakl komediowy zrealizowany przez grupę seniorów – aktorów amatorów tworzących Teatr Janusza pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego. Teatr jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.

Bezpośrednią inspiracją do stworzenia przedstawienia był fakt bardzo prozaiczny, otóż jeden z aktorów (Ryszard Lasota) jest bardzo podobny do Lecha Wałęsy. Później pojawił się pomysł fabuły związany z kobietami, gdyż cały zespół składa się (poza Ryszardem) z samych aktorek.
Przedstawienie oparte jest na oryginalnym pomyśle i autorskim scenariuszu reżysera – Janusza Janiszewskiego a zrealizowane wspólnie z aktorami metodą improwizacji.
„Wałęsa, moja miłość” to fikcyjna opowieść i swoisty dowcip sceniczny oparty na wybranych faktach z życia byłego prezydenta, ale nawiązuje także do współczesnych wydarzeń. Spektakl z dużym dystansem i dowcipem ukazuje byłego przywódcę Solidarności oraz inne postaci z przeszłości na tle współczesnej „wojny polsko-polskiej”. Jednak to nie polityka jest w tym spektaklu najważniejsza, lecz … miłość reprezentowana symbolicznie przez dziwne kobiety-zjawy, które „nawiedzają” naszego bohatera.
Pod warstwą humoru i ironii dostrzec można także wątki przemijania, miłości, wybaczenia i kobiecości – jako siły łagodzącej nasze konflikty. Czy w ten sposób uda się nam zbliżyć do siebie i rozluźnić nieco zaciśnięte pięści? Czy teatr może być formą zbiorowej autoterapii? Osądzicie Państwo sami.
Zapraszamy!

Scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski
Scenariusz na podstawie dostępnych w internecie materiałów prasowych, wywiadów, fragmentów książek np. „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsowej oraz „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztofa Strycharskiego oraz ogólnie dostępnych informacji o życiu i obecnej działalności Lecha Wałęsy.

OBSADA:
Wałęsa – Ryszard Lasota
Danuta, żona Wałęsy – Danuta Szydło
Grażynka i Krysia – Grażyna Wolska i Krystyna Wawrzyn
Ula – Urszula Olechnowicz
Henia Krzywousta – Jolanta Werner
Julia – Julia Pardon
Cyganka Tereza – Teresa Nowak-Misarko
TW Ola – Aleksandra Szachniewicz
Jola Ordonka – Jolanta Janus
Stasia Ukrainka – Elżbieta Kolczewska

Teatr Janusza (Facebook)
https://www.facebook.com/Teatr-Janusza-571285446691207/?modal=admin_todo_tour

Wstęp na premierę tylko z zaproszeniami.
Na kolejny spektakl otwarty dla publiczności zapraszamy 11.10.2019 (piątek) o g. 19.00.
Bilety: 10 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście “L” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej).