Osiemdziesiątka u Heleny M.

Osiemdziesiątka u Heleny M.

22 października o godz. 18.00 w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) odbędzie się wyjątkowe spotkanie dotyczące artystki wszechstronnej – piosenkarki, królowej twista, szczecinianki – Heleny Majdaniec. Chcąc uczcić osiemdziesiąte urodziny piosenkarki, postanowiliśmy zaprosić Państwa na spotkanie z biografem artystki, Rafałem Podrazą, który nie tylko opowie o gwieździe, ale także zaprezentuje swoją najnowszą książkę poświęconą Helenie pt. „Mój Paryż. Śladami Heleny Majdaniec”. Rozmowę z autorem poprowadzi Agata Rokicka.

Fragmenty książki „Mój Paryż śladami Heleny Majdaniec” przeczyta Krystyna Maksymowicz, aktora Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Spotkanie przybierze formę hybrydową: stacjonarnie oraz jako live na Facebooku biblioteki. Na cześć w filii obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/majdaniec/ Zapisać można się także, odwiedzając filię osobiście od pn do pt w godz. 8-20 lub telefonicznie 91 506 50 58. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Rafał Podraza

Dziennikarz muzyczny. Autor książek nie tylko biograficznych. W środowisku uważany za specjalistę od rodziny Kossaków i polskiej piosenki. Laureat wielu nagród literackich. Autor sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych. Od 5 lat w rubryce „Historia jednej piosenki” w tygodniku Na żywo przypomina największe przeboje polskiej piosenki.

Spotkanie otwiera nowy cykl spotkań muzycznych z Rafałem Podrazą poświęconych polskiej muzyce. Co 2 miesiące będziemy rozmawiać o polskich wokalistkach. Majdaniec, Pryzwan, Kunicka, Jurgała-Jureczka, Jantar, German, Jarocka – jeśli te nazwiska nie są Ci obojętne, to nie może Cię zabraknąć na naszych spotkaniach.

Kolejne spotkanie poświęcone Marioli Pryzwan odbędzie się 10 grudnia. Zapraszamy!