Inspirujące wtorki w Domu Kultury Słowianin

Inspirujące Wtorki Seniora. Zawsze godz. 12:00, zawsze wstęp wolny #SłowianNaEmigracji
Dom Kultury Słowianin zaprasza serdecznie do swojej tymczasowej siedziby przy ul. Kolumba 88/89, wejście A, I piętro, pok. 102.

– 18.01.2022 „Moje ukochane trzy miasta: Szanghaj, Szczecin, Paryż”. To tytuł spotkania z Panią Ludmiłą Kopycińską – przewodniczką miejską. Pani Ludmiła pasjonuje się od dawna morskim
charakterem Szczecina i jest autorką wielu różnych prezentacji, które przedstawia również w języku angielskim i rosyjskim. Tym razem przygotowała opowieść i slajdy pokazujące podobieństwa, nie tylko architektoniczne, trzech bliskich jej sercu miast. Oprawą muzyczną spotkania zajął się Waldemar Baranowski, gitarzysta zespołu After Blues, który
zaprezentuje utwory muzyki dawnej na gitarę klasyczną.

– 25.01.2022 „Randka z Tuwimem”. Moderowaniem spotkania zajęła się Ewa Wasiak i ona podjęła się wyboru tekstów. Poezje Juliana Tuwima recytować będą sami uczestnicy wtorkowych spotkań. Nie zabraknie też poezji Tuwima w muzyce.

– 01.02.2022 „Kochajmy się”. Występ kabaretu z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Dwudziestolatek”. Poprzez scenki, piosenki i skecze teatralne, artyści przedstawiają wesołe tematy, chociaż
niepozbawione krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Mówią o sobie, że są młodzi duchem i nie ustają w poszukiwaniu nowych doświadczeń, a przede wszystkim w realizowaniu swoich pasji.

– 08.02.2022 „Polska biesiada”. Występ artystyczny zespołu wokalnego „Ale Babki”, działającego przy Stowarzyszeniu Humanum Best.

– 15.02.2022 „Piosenka jest dobra na wszystko”. Występ artystyczny duetu „Piękna i Bestia, czyli Barbary Włodarczyk i Tadeusza Sajka. Muzycy na co dzień grają i śpiewają w zespole „Luz Blues”.

– 22.01.2022 „Brzechwa nie tylko dzieciom”. Wyborem tekstów zajęła się ponownie Ewa Wasiak. Poezje Jana Brzechwy recytować będą uczestnicy wtorkowych spotkań.