Warsztaty „Porozmawiajmy o starości”

Jak to jest być osobą starszą? Z jakimi ograniczeniami i problemami mierzą się nasze babcie i dziadkowie? Jak pomagać i budować relacje?

Formularz on-line dostępny TUTAJ

Na te pytania postaramy odpowiedzieć się podczas warsztatów. Skierowane są one do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy 1-4), ponieważ są próbą podjęcia rozmowy na temat procesu starzenia się. Mają na celu pokazanie, że starość to naturalny i wartościowy element egzystencji ludzkiej, tak jak każdy etap w naszym życiu łączy się z osiąganiem określonych praw i obowiązków, stratą i rozwojem. Poprzez zabawę rozmawiamy o empatii, szacunku, dostrzeganiu osób starszych w swoim otoczeniu. Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Innowacyjnym podejściem do prowadzenia warsztatów jest wykorzystanie elementów symulatora starości, dzięki któremu dzieci będą mogły poczuć ograniczenia, z którymi na co dzień mierzą się osoby starsze. Każdy z warsztatów trwa około 45-60 minut i przeznaczony jest dla grup maksymalnie do 30 osób.

Warsztaty mogą być prowadzone po wcześniejszym uzgodnieniu terminu zarówno u  Państwa w placówce jak i w siedzibie Centrum Seniora.

Prowadząca warsztat: mgr Marcelina Błaszczyk